top of page

Společnost BIOCEN Laboratories vyrábí a uvádí na trh inovativní kosmetické produkty a doplňky stravy, jakož i účinné látky pro jejich výrobu, které vznikly jako výsledky řešení originálních grantových výzkumných projektů, realizovaných mateřskou společností ECOFUEL Laboratories s.r.o. Zejména se jedná o projekty:

DIMASKIN

Česko-Španělský projekt si klade za cíl biotechnologicky, pomocí mikrořas, produkovat bioaktivní látky - Omega -3 kyseliny dokosahexaenovou (DHA) a eikosapentaenovou (EPA), kyselinu arachidonovou (ARA) a karotenoid Astaxanthin. Tyto účinné látky následně stabilizovat a enkapsulovat a na základě jejich kombinace vyvinout kosmetické složky využitelné v oblasti prémiové nutra-kosmetiky a farma-kosmetiky do přípravků pro specifické kožní problémy.

ALGAL FOODS

Řešení interdisciplinárního projektu podpořeného MPO v rámci programu TRIO je cíleno na izolaci a biotechnologickou produkci bezchlorofylových klonů heterotrofně rostoucích mikrořas a následnou biorafinaci řasové biomasy pro její komplexní bezodpadové využití pro extrakci karotenů, proteinů, lipidů a sacharidů pro potravinářský, kosmetický a farmaceutický průmysl. Postup je unikátní díky využití speciální klonů mikrořas, které jsou šlechtěny na absenci chlorofylu a heterotrofní růst na organických substrátech.

BIORAF

 

Centrum kompetence pro výzkum biorafinací BIORAF, podpořené Technologickou agenturou ČR, spadá mezi projekty tzv. zelené chemie a je zaměřen na využití a přeměnu biomasy na produkty s vysokou přidanou hodnotou a alternativní zdroje energie. Díky novým navrženým rafinačních postupům jsou získávány nové potravinové doplňky, krmiva i hnojiva, biopaliva nové generace a také energie z biomasy mikrobiálního, rostlinného a živočišného původu. Biorafinace představuje unikátní způsob jak novým, udržitelným způsobem nahrazovat fosilní paliva při minimálním dopadu na životní prostředí s využitím celého objemu biomasy. Statutární zástupce EcoFuelu, Ing. Petr Kaštánek, PhD., je projektovým manažerem a ředitelem centra BIORAF, v němž spolupracuje více než 50 předních českých výzkumných pracovníků z VŠCHT Praha, Akademie věd ČR a soukromých společností.

OMEGA NUTRITION

Omega-3 polynenasycené mastné kyseliny jsou nepostradatelné zejména jako korektory vývoje mozku a očí u dětí, resp. pro kardiovaskulárního zdraví u dospělých. Dosavadním komerčně dostupným zdrojem Omega 3 - EPA a DHA - je rybí tuk, který však pro produkci OMEGA potravin není příliš vhodný. Je známo, že některé mikroskopické řasy jsou schopné produkovat Omega-3. Projekt „Mikrořasy jako perspektivní zdroje omega-3 nenasycených mastných kyselin a jejich inkorporace do potravního řetězce člověka“, podpořený Technologickou agenturou ČR v rámci programu ALFA, řeší vývoj nových výrobků - krmných doplňků pro drůbež na bázi mikrořas a nových funkčních potravin, OMEGA vajec a OMEGA kuřecího masa.

NANO-CANNABIS 

 

Projekt podpořený MPO ČR v rámci programu TRIO "Nanovlákenná síťka s příměsí kanabinoidů pro léčbu ran po rozsáhlém chirurigickém zákroku" je zaměřený na využití nových biokompatibilních polymerů pro tvorbu nanovlákenných sítěk a náplastí, do nichž budou zakotveny účinné látky z konopí, známé svými protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Tyto materiály pak naleznou uplatnění při hojení povrchových i chirurgických ran.  

VYBRANÉ REFERENČNÍ PROJEKTY

 

  

GL_2.jpg
neobotanics orez.jpg
IMG_6953.jpg
IMG_6759_edited.jpg
petridish.jpg
UP! rada 25% copy.png
bottom of page